• 01_szkola.jpg
  • 02_szkola.jpg
  • 03_szkola.jpg

Wydarzenia 2011/2012

1e w Muzeum Geologicznym

  • img_8011
  • muzeum geologiczne 2
  • muzeum geologiczne 3
  • muzeum geologiczne 4
  • muzeum geologiczne

KURS PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ W RATOWNICTWIE DROGOWYM

W dniu 21 czerwca 2012r. w naszej szkole na zakończenie cyklu zajęć z przysposobienia obronnego odbyło się szkolenie dla chętnych uczniów z klas drugich z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej w ratownictwie drogowym. Szkolenie w wymiarze 6 godzin przeprowadziła pani Beata Chojnacka Instruktor Ratownictwa Drogowego.

Czytaj więcej...

LEKCJA ZOOLOGII W WARSZAWSKIM OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

W dniu 12 czerwca 2012 roku uczniowie klasy o profilu przyrodniczym byli na wycieczce w ZOO w Warszawie. Opiekunami uczniów była pani prof. Dorota Dobrowolska będąca wychowawczynią klasy i ja - Ewa Mazurek  Bialon ucząca klasę biologii.

Czytaj więcej...

Warsztaty ze SPA i Wellness

25 kwietnia 2012 roku wybrani uczniowie klasy 3b, 1 b, 2h i 2e wzięli udział w warsztatach kosmetycznych zorganizowanych w Wyższej Szkole Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie przy ulicy Podwale.

Czytaj więcej...

"Landru - Morderca Kobiet" to tytuł najnowszej propozycji grupy teatralnej "Studio Katastrofa".

Landru, alias Renoir, alias Argan – przystojny, czarujący mężczyzna, dżentelmen w każdym calu... Która kobieta byłaby w stanie mu się oprzeć? Schemat działania naszego bohatera jest prosty – sprawdzić stan majątkowy samotnej „wybranki”, uwieść ją pięknymi słówkami i gestami, omamić, a potem ją otruć i przejąć jej kosztowności. Kobiety są świadome tej gry o własne życie, ale czymże ono jest w porównaniu ze śmiercią z uśmiechem na ustach w ramionach takiego mężczyzny? Wszystko idzie jak z płatka, dopóki wtajemniczony w sprawę kelner Alvarez nie poprosi Landru o przysługę – otrucie swojej żony. Kiedy ten odmawia, Alvarez go szantażuje. Jak wiadomo, prawdziwy mężczyzna nie daje się zastraszyć, tylko… bierze nogi za pas. Sytuacja zaczyna się komplikować, Landru zostaje wydany, policja depcze mu po piętach…

Dzień otwarty w Medycznej Szkole Policealnej Nr 4 Im. Prof. Edmunda Biernackiego w Warszawie

28 marca 2012 roku pod opieką pani Katarzyny Kielich i pani Ewy Mazurek-Bialon uczestniczyliśmy w dniu otwartym Medycznej Szkoły Policealnej. Uczniowie klasy 2g, w ramach zajęć z przysposobienia obronnego, mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły.

Czytaj więcej...

Niestandardowa forma nauki języka angielskiego

W dniach 30.03 – 04.04.2012r. 43-osobowa grupa uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Wołominie wzięła udział w warsztatach językowych w stolicy Wielkiej Brytanii, zorganizowanych przez Panią Barbarę Kropiewnicką przy współpracy z Biurem Turystyki Młodzieżowej ATAS w Warszawie.

Czytaj więcej...

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K.K.Baczyńskiego

Już po raz ósmy Zespół Szkół w Tłuszczu gościł wielbicieli poezji K.K.Baczyńskiego. 9 marca 2012r. w hali sportowej spotkali się opiekunowie i konkursowicze z 5 szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920r., III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Wołominie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. S.Staszica w Wołominie, Zespołu Szkół w Wołominie i Zespołu Szkół w Tłuszczu. We wszystkich kategoriach: Recytacja, Poezja śpiewana, Wizja plastyczna, Pamięć w obiektywie, Życie i twórczość K.K.Baczyńskiego udział wzięło około 100 osób. Patronat honorowy nad imprezą sprawował: Mazowiecki Kurator Oświaty i Starosta Wołomiński a patronat medialny "Stacja Tłuszcz".

Czytaj więcej...

III Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II w Wołominie
ul. Kazimierza Wielkiego 1,
05-200 Wołomin
tel./fax: 22 787 65 47 i 48;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.