• 01_szkola.jpg
  • 02_szkola.jpg
  • 03_szkola.jpg

Wydarzenia 2012/2013

Mistrzynie Polski!!!

W maju podwarszawski Żyrardów był gospodarzem Finałów Mistrzostw Polski U18 Juniorek w Koszykówce kobiet. Złoty medal zdobyły koszykarki UKS Huragan Wołomin po meczu finałowym z Gdynią, a trzecią lokatę zajęły gospodynie. Drużyna Huraganu była reprezentowana przez trzy uczennice z naszej szkoły: Monikę Radomską, Natalię Panufnik i Karolinę Powałę.

Z Mistrzyniami rozmawiał Patryk Pastewka:

 

Jakie to uczucie być Mistrzem Polski?

Koszykarki: To wspaniałe uczucie, tytuł Mistrza Polski mamy pierwszy raz w życiu i historii naszego klubu. Pracowałyśmy na to od sześciu lat i w końcu się udało. Właściwie to nadal nie dociera do nas to co się stało, w pierwszej chwili był to po prostu kolejny turniej, który wygrałyśmy teraz próbujemy się z tym oswoić i poukładać sobie wszystko.

Jak sobie radziłyście w poprzednich finałach?

K:W tamtym roku byłyśmy faworytkami do Mistrzostwa, ciążyła na nas ogromna presja i chyba dlatego nie podołałyśmy celowi. który był wyznaczony. Kiedy sportowca stawia się z góry na pierwszym miejscu i wymaga się od niego więcej, potrafi to być niemałą przeszkodą i często powodem porażki.

Opiszcie przebieg zawodów, jak wyglądała wasza droga do złota?

K: Pierwsze dwa mecze grupowe nie sprawiły nam kłopotów, każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę i dzięki temu łatwo zwyciężałyśmy, traktowałyśmy to jak rozgrzewkę przed meczami o większą stawkę, oraz zapoznanie się z salą. Dopiero rywalki z Gdyni stanęły nam na drodze i po wysokiej porażce zajęłyśmy drugie miejsce w grupie. W półfinale zmierzyłyśmy się z gospodyniami, podczas meczu było wiele emocji. Nastawiłyśmy się na walkę o każdą piłkę, nie mogło się nie udać. Mecz finałowy był z rywalkami z którymi przegrałyśmy w grupie, na parkiet weszłyśmy bardzo zmotywowane i skupione, ciążyła na nas ogromna presja, ponieważ nie chciałyśmy zawieść kibiców, którzy licznie przyjechali do Żyrardowa razem z burmistrzem Wołomina. Po bardzo zaciętej walce pokonałyśmy rywalki z Gdyni i osiągnęłyśmy swój cel. Mamy Mistrza Polski!!!

Czy była jakaś motywacja przed najważniejszymi meczami?

K: Głównie motywowałyśmy się same nawzajem, każda z nas wiedziała jaki ma cel i to było wystarczającą motywacją. Dodatkowo słowa trenera który obiecał że rzuci palenie podniosły nas na duchu. [śmiech]

Jak wyglądały przygotowania do zawodów?

K: Cały sezon ciężko trenowałyśmy, pięć razy w tygodniu, a możliwość gry w drugiej lidze kobiet zaowocowała dodatkowym doświadczeniem. Ostatni miesiąc był najcięższy, trenerzy najbardziej zwracali uwagę na przygotowanie kondycyjne, co było bardzo wyczerpujące, ćwiczyłyśmy też dużo obrony i rozwiązań taktycznych.

Pojechały z wami dwa autokary kibiców, czy miało to wpływ na wynik i waszą grę na

boisku?

K: Owszem miało to duży wpływ na nas sukces, na każdym meczu można było spotkać kogoś z Wołomina na trybunach, głównie była to najbliższa rodzina. Kibice bardzo nas wspierali za co serdecznie dziękujemy!

Czy są osoby którym zawdzięczacie zwycięstwo w turnieju?

K: Zawdzięczamy je przede wszystkim trenerom, Piotrowi Dąbrowskiemu i Konradowi Budce, oraz kiero, czyli kierownikowi drużyny Andrzejowi Przybyłowskiemu, którzy wspierali nas od początku do końca.

Jakie macie plany na przyszłość? Czy wiążecie je z koszykówką?

Natalia: Mam zamiar dalej grać w kosza, zdać maturę, pójść na studia, trafić do dobrego klubu i robić to co kocham.

Karolina: Nie wiąże swojej przyszłości z koszykówką, ponieważ zawsze interesowała mnie fotografia i pragnę rozwijać się w tym kierunku, a sport traktuje jako coś co lubię, coś co wypełnia mój wolny czas.

Monika: Jeśli klub będzie się rozwijał jak do tej pory to myślę, że chciałabym kontynuować swoją karierę w Wołominie.

Dziękuje za wywiad, gratuluje sukcesu i życzę powodzenia w dalszej karierze.

 

Patryk Pastewka.

III Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II w Wołominie
ul. Kazimierza Wielkiego 1,
05-200 Wołomin
tel./fax: 22 787 65 47 i 48;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.