• 01_szkola.jpg
 • 02_szkola.jpg
 • 03_szkola.jpg

Wydarzenia 2012/2013

Możemy być dumni

W dniach 7 – 9 czerwca 2013r. sześcioosobowa grupa wolontariuszy z Młodzieżowego Klubu Wolontariatu „Na Przekór” w Naszym Zespole Szkół, w tym trzy uczennice naszego liceum: Klaudia Futyma, Weronika Stokowska i Ania Wiśniewska wraz z opiekunem panią Marią Wytrykowską wzięła udział w XIX Ogólnopolskiej Gali Konkursu Samorządowego Nastolatków 8 Wspaniałych.

 

Podczas trzydniowego pobytu organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby było nam wygodnie (mieszkaliśmy w czterogwiazdkowym hotelu Rzeszów), żebyśmy poznali miasto oraz trochę się rozerwali ( oglądaliśmy występ zespołu PECTUS oraz muzyczne zmagania uczestników Festiwalu Carpatia).

Finałowa Gala odbyła się w Filharmonii Rzeszowskiej. Na scenie wśród Ośmiu Wspaniałych z całej Polski znalazł się Janek Kundziołka, uczeń Gimnazjum nr 3, reprezentujący Wołomin. Zgotowaliśmy mu krótką owację! (wszak w takim miejscu nie wypada krzyczeć).

Ten wyjazd długo pozostanie w naszej pamięci także dlatego, że zebraliśmy mnóstwo pochwał i miłych słów za zachowanie, kulturę, postawę pełną życzliwości. Naszym opiekunom gratulowano takiej młodzieży.

Myślimy nieskromnie, ze nasi rodzice, nasze szkoły i nasze władze mogą być z nas dumne – pokazaliśmy, ze młodzi ludzie na przekór obiegowym opiniom dostrzegają obok siebie drugiego, potrzebującego człowieka. I jemu poświęcają swój wolny czas.

M. Wytrykowska

 • dsc05945
 • dsc05965
 • dsc06128
 • dsc06136
 • dsc06160
 • dsc06166
 • dsc06234
 • dscf0613
 • dscf0677
 • dscf0782
 • dscf0808
 • nowy folder 2

 

KLAUDIA FUTYMA – uczennica liceum ogólnokształcącego, czwarty rok angażuje się w pomaganie innym. Kocha pracę z osobami starszymi, otacza je szczególnym szacunkiem i troską, okazuje im wiele ciepła i miłości, wchodzi w bliskie relacje, przezywając w raz z nimi radości i smutki. Emanuje z niej dobra energia, którą przekazuje otoczeniu. To wszechstronnie uzdolniona dziewczyna - pisze wiersze i sztuki teatralne, wygrywa konkursy recytatorskie. Jest świadectwem na to, że takie wartości jak współczucie i empatia nie są obce niektórym młodym ludziom. Mówi, że praca w wolontariacie bardzo ją zmieniła, jest bardziej wrażliwa, cierpliwa, zaczęła doceniać nawet najmniejsze gesty dobra i szanować każdy dzień.

 

 

WERONIKA STOKOWSKA ma 16 lat, jest uczennicą III LO w Wołominie. Rozpoczęła pracę wolontariuszki trzy lata temu. W ramach Pogotowia Naukowego udziela korepetycji 6 uczniom gimnazjum. Jest osobą niezwykle zaangażowaną w to co robi i bardzo poważnie podchodzącą do obowiązków. Jednocześnie jest w niej wiele ciepła i wrażliwości. Opiekuje się także osobami starszymi, dla których ma zawsze czas i uśmiech. Bierze udział w wielu akcjach organizowanych w szkole. Swoją postawą daje przykład innym, których „wciąga” do pracy w wolontariacie.

III Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II w Wołominie
ul. Kazimierza Wielkiego 1,
05-200 Wołomin
tel./fax: 22 787 65 47 i 48;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.