• 01_szkola.jpg
  • 02_szkola.jpg
  • 03_szkola.jpg

Nasza strata

Wraz z końcem roku szkolnego 2015/2016 żegnamy się z naszą koleżanką Janiną Kiliańską, która przez wiele lat uczyła geografii w naszym liceum i ks. Łukaszem Turkiem, który został powołany do pracy w innej parafii.

Czytaj więcej...

Warsztaty językowe na Malcie 2016

W dniach 11.06 -18.06.2016 młodzież naszej szkoły, pod opieką Dyrektora Liceum Pani Jolanty Mazur oraz nauczycieli Pani Barbary Kropiewnickiej i Pani Ewy Mazurek – Bialon, po raz trzeci uczestniczyła w warsztatach językowych na Malcie. Uczniowie mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych, poznawali walory turystyczne oraz tradycje i kulturę mieszkańców tego anglojęzycznego państwa.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki eksperymentują w Liceum

W dniu 22.06.2016 r. w naszej szkole gościliśmy grupę „Żeglarzy” z przedszkola „Bajka”, które ma siedzibę w tym samym budynku. Inicjatorem spotkania była Pani Dorota Dobrowolska – nauczyciel chemii w naszym liceum oraz nauczyciel przedszkola Pani Grażyna Markowska.

Czytaj więcej...

„Hawaje, czyli przygody siostry Jane”

Pomimo zbliżających się wakacji szkoła nadal tętni życiem, czego dowodem jest wyjazd młodzieży pod opieką nauczycieli Pani Marioli Stankiewicz i Pani Barbary Kropiewnickiej do teatru Capitol w Warszawie na premierę brytyjskiej komedii pt. „Hawaje, czyli przygody siostry Jane”.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas I - II liceum odbędzie się:

- 24.06.2016 r. (piątek) o godz. 8:00 na sali gimnastycznej,

Msza Św. w kościele MBCz w Wołominie o godz. 09:30

Konkurs Poetycki „Cyprian Norwid – Poeta Naszej ziemi”.

W maju w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbył się powiatowy etap XIV Konkursu Poetyckiego” Cyprian Norwid – Poeta Naszej ziemi”.

Czytaj więcej...

Titanic

Dnia 26 kwietnia 2016 roku klasa II e wybrała na wystawę czasową Titanic zorganizowaną w PKiN w Warszawie. Wydawałoby się, że ta wystawa jest taka sama jak wiele innych, ale ta była wyjątkowa. Prawdziwe elementy słynnego statku, rzeczy pozostawione przez pasażerów, atmosfera bogactwa oraz eksluzywności i potęgi Titanica. Zachęcamy do zobaczenia wystawy innej niż wszystkie, pełnej emocji, odgłosów i muzyki z tamtej epoki.

Czytaj więcej...

Oczyszczalnia ścieków „Czajka”

W maju klasy z rozszerzoną fizyką lub chemią były na interesującej lekcji terenowej w oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie.

Czytaj więcej...

Informacja o zagrożeniu barszczem Sosnowskiego

Z uwagi na zbliżające się wakacje Kuratorium Oświaty w Warszawie informuje o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą zetknięcie z barszczami kaukaskimi (m.in. barszcz Sosnowskiego), które skutkuje m.in. silnymi poparzeniami skóry.

Czytaj więcej...

III Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II w Wołominie
ul. Kazimierza Wielkiego 1,
05-200 Wołomin
tel./fax: 22 787 65 47 i 48;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.