• 01_szkola.jpg
  • 02_szkola.jpg
  • 03_szkola.jpg

Samorząd Uczniowski

W nowym roku szkolnym Samorząd Uczniowski III LO ruszył z nowymi pomysłami i świeżą energią do pracy. Z okazji „Dnia Uśmiechu” uczniowie mogli dzielić się z innymi własnoręcznie wyciętymi kolorowymi uśmiechami. W kolejnym tygodniu licealiści zgłębiali wiedzę o dawstwie szpiku kostnego w informacyjnej akcji pt. „Pomożesz, bo możesz”. Pierwszoklasiści, po przebrnięciu przez zabawne konkurencje na szkolnych otrzęsinach, zostali przyjęci do społeczności licealistów.

Czytaj więcej...

ZEBRANIA Z RODZICAMI !!!

Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się 24.01.2019 r. (czwartek) 

UWAGA !!! 

- zmiana godziny zebrania na 17:15    

- o godz. 18:30 - dzień otwarty

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH RODZICÓW!!!

Prosimy o zapoznanie się z terminarzem zebrań znajdującym się w zakładce Uczniowie/Kalendarz roku szkolnego.

Znak Jakości Szkoły 2019

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie  jest wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2019".

  • brazowe_liceum_2019

Tenis stołowy dziewcząt

W ramach XiX Licealiady Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wołomińskiego odbyły się zawody w tenisie stołowym dziewcząt. Nasze uczennice zajęły II miejsce.

Czytaj więcej...

Nowy plan lekcji

W zakładce Uczniowie dostępny jest nowy plan lekcji na II semestr roku szkolnego 2018/2019,

który obowiązuje od poniedziałku 14.01.2019 r. !!!

W przypadku kiedy nie pojawi się aktualny plan proszę odświeżyć stronę lub użyć klawisza F5 !!!

Warsztaty w Pracowni Biofizycznej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego

W dniu 6 grudnia uczniowie klasy IIi wzięli udział w zajęciach w Pracowni Biofizycznej Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul Pasteura 5. Składały się one z dwóch części: półgodzinnego wykładu i dwugodzinnych warsztatów w laboratorium.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Uczelni Techniczno - Handlowej im. H. Chodkowskiej

27 listopada uczniowie klasy III b oraz III h  udali się do Warszawy na Uczelnię Techniczno - Handlową im. H. Chodkowskiej. W Kampusie przy ul. Jutrzenki powitały nas władze akademickie Uczelni na czele z panią Rektor dr Iwoną Przychocką.

Czytaj więcej...

Wolontariusze ze wspólnoty Taize

W ramach lekcji religii 27 listopada towarzyszyli mi przez cały dzień wolontariusze ze wspólnoty Taize założonej przez Brata Alberta, natomiast uczniowie z klasy IIe zaangażowali się w sprzątanie pomnika ś.p. prałata Jana Sikory przy skwerku koło Biedronki.

Czytaj więcej...

Wizyta w UTH

W dniu 22 listopada 2018 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy  dydaktycznej pomiędzy Uczelnią Techniczno - Handlową im. H. Chodkowskiej  w Warszawie a III Liceum Ogólnokształcącym im Jana Pawła II w Wołominie. 

Czytaj więcej...

III Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II w Wołominie
ul. Kazimierza Wielkiego 1,
05-200 Wołomin
tel./fax: 22 787 65 47 i 48;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.