• 01_szkola.jpg
  • 02_szkola.jpg
  • 03_szkola.jpg

STRAJK w Zespole Szkół nr 3 !!!

Szanowni Państwo - Rodzice uczniów, uczniowie 

Informuję, że na terenie ZS 3 w Wołominie zostało przeprowadzone referendum, w którym pracownicy szkoły opowiedzieli się za akcją strajkową. 

W czasie trwania strajku w szkole będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze. 

Sytuacja jest dynamiczna i wszelkie dodatkowe informacje będą zamieszczane na bieżąco na stronie szkoły. 

                                                                                                                                     Z poważaniem 

                                                                                                                                  Dyrektor Szkoły

                                                                                                                                  Henryka Duda

Czytaj więcej...

Piłka ręczna chłopców

W dniach 25-27.03.2019 r. na obiektach Rokis Radzymin rozegrane zostały mistrzostwa powiatu wołomińskiego w piłce ręcznej chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych w ramach XIX Licealiady. Nasza drużyna po bardzo emocjonującym meczu zwyciężyła w meczu o brązowy medal z I LO w Wołominie.

Czytaj więcej...

V POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „JAN PAWEŁ II – PRAWDZIWY AUTORYTET MŁODZIEŻY”

Tegoroczny konkurs został zorganizowany przede wszystkim z okazji zbliżającej się kolejnej rocznicy kanonizacji Papieża Polaka i minionej setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jak wszyscy wiemy, Jan Paweł II zawsze podkreślał wartość ojczyzny i uczył nas patriotyzmu. Dlatego właśnie hasłem przewodnim naszego konkursu stały się jego słowa: „To jest moja Matka! Ta Ojczyzna!”. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu wołomińskiego zmierzyli się w trzech kategoriach.

Czytaj więcej...

Piłka siatkowa chłopców

W dniach 4 - 6.03.2019 r. w sali gimnastycznej ZS nr3 w Wołominie Zarząd PSZS i POWIAT WOŁOMIŃSKI przeprowadzili Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców w ramach XIX Licealiady.

Czytaj więcej...

Lekcja anatomii i fizjologii człowieka podczas zwiedzania wystawy BODY WORLDS w PKiN w Warszawie

27 lutego 2019 r. uczniowie klasy III B pod opieką pani Ewy Mazurek Bialon nauczycielki biologii oraz wychowawczyni pani Ewy Zarzeckiej udali się do Warszawy, aby uczestniczyć w nietypowej lekcji anatomii człowieka.

Czytaj więcej...

Finał VII Powiatowego Konkursu Matematycznego im. Romana Żulińskiego

13 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie został rozstrzygnięty VII Powiatowy Konkurs Matematyczny im. R. Żulińskiego. Adresatami zmagań matematycznych byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego powiatu. Do konkursu przystąpiło 242 uczniów z 22 szkół. Jego celem była popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród młodzieży oraz budzenie szacunku wobec osiągnięć polskich naukowców. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród młodzieży.

Nasz uczeń z II i Adam Atończak zdobył pierwsze miejsce, natomiast drugie miejsce zajęła nasza koleżanka z III b Katarzyna Majerczyk.

Czytaj więcej...

Piłka siatkowa dziewcząt

W dniach 18-20.02.2019 w Zespole Szkół w Tłuszczu odbyły się mistrzostwa powiatu w ramach XIX Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze dziewczęta zajęły 3 miejsce wygrywając po bardzo zaciętym spotkaniu z Zespołem Szkół Ekonomicznych 2:1.

Czytaj więcej...

Ranking ogólnopolski Próbna Matura z Operonem 2019

Nasze liceum w Rankingu Ogólnopolskim Próbnej Matury z Operonem 2019 uplasowało się na 5 miejscu w rankingu wojewódzkim. 

  • 1
  • 2

Samorząd Uczniowski

W nowym roku szkolnym Samorząd Uczniowski III LO ruszył z nowymi pomysłami i świeżą energią do pracy. Z okazji „Dnia Uśmiechu” uczniowie mogli dzielić się z innymi własnoręcznie wyciętymi kolorowymi uśmiechami. W kolejnym tygodniu licealiści zgłębiali wiedzę o dawstwie szpiku kostnego w informacyjnej akcji pt. „Pomożesz, bo możesz”. Pierwszoklasiści, po przebrnięciu przez zabawne konkurencje na szkolnych otrzęsinach, zostali przyjęci do społeczności licealistów.

Czytaj więcej...

III Liceum Ogólnokształcące
im. Jana Pawła II w Wołominie
ul. Kazimierza Wielkiego 1,
05-200 Wołomin
tel./fax: 22 787 65 47 i 48;
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.